OMEGA

Rex Omega je bezúdržbová, nemazací, torzně pružná spojka s neopotřebovávanými díly. Díky pružnému členu z polyuretanu dovoluje úhlové, axiální a radiální vyosení hřídelů. Skládá se jen ze čtyř součástí: ze dvou vodorovně dělených flexibilních elementů s pevnostními šrouby a dvěma náboji. Všechny verze jsou v souladu s ISO, DIN a ANSI pro hřídele až do 250 mm bez potřeby dalších částí.

Pružný člen

Jedinečný dvoudílný flexibilní člen umožňuje výměnu bez demontáže nábojů nebo spojovaných prvků. Pružný člen sestává z nevyztužené, polyuretanové membrány chemicky vázané k dvěma předformovaným ocelovým přírubám. To přenáší krouticí moment střihem přes membránu. Patentované pevnostní vrubové reliéfy na konci každé membrány rovnoměrně přenášejí smykové napětí. Polyuretan je vyrobený tak, aby odolával cyklické únavě v běžném okolním prostředí a průmyslovým chemikáliím.

Ačkoli nemůže být používán jako bezpečnostní prvek k ochraně překročení kroutícího momentu, membrána slouží jako pojistka k odpojení při zablokování zařízení nebo při výrazném přetížení.

Ocelové příruby jsou potahované nenatírané části s odolností proti oxidaci a průmyslovým chemikáliím (možno i z nerezové oceli).

Párované poloviční elementy jsou dodávané váhově stejné, aby zajistily dynamické vyvážení v souladu s normou ISO G16 a AGMA Class 8.

Teplotní rozsah: -40°C až +93°C.

Pevnostní šrouby s drážkovanou bezpečnostní maticí

Metrické anebo palcové pevnostní šrouby se samosvorným Nylock závitem ze standardní oceli (možno i nerez) odpovídají precizním průmyslovým aplikacím a jsou automaticky dodávány s pružnými elementy. Šrouby jsou montovány radiálně pro snadnou přístupnost. Pevnostní šrouby vytvářejí svěrnou sílu mezi vnějším průměrem náboje a vnitřní průměrem příruby.

Náboje

V standardních dodávkách lité nebo z oceli. Na požádání i nerezové nebo se specielní povrchovou úpravou odolnou proti korozi. Mohou se zaměnit ve všech verzích pro jakoukoliv velikost.

Vysokorychlostní kroužek

Vyrobený z oceli válcované za studena. Vysokorychlostní kroužky jsou optimální pro velikosti 20 a výše pro verze spojek ES jako výztuha příruby.

Soubory ke stažení

Hledáte něco konkrétního? Rádi vám poradíme s výběrem vhodného typu produktu.